Kronika - rok szkolny 2017/2018

„Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!”

Wakacje dobiegły końca, a prace adaptacyjne w budynku szkoły zostały zakończone, co oznacza, że rok szkolny 2017/2018, już się rozpoczął.
           Inauguracja roku odbyła się 4 września 2017r. o godzinie 9.00. Uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor szkoły - pani Ewa Sowa serdecznie przywitała zebranych uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły, podkreślając, że to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. Na koniec swojego przemówienia życzyła wszystkim uczniom sukcesów, motywacji i zapału do pracy.
           Uczniowie klasy IV serdecznie przywitali swoich młodszych kolegów, którzy równie pięknie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali hymn szkoły „Chcę się Ciebie nauczyć na pamięć”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor, co zostało przypieczętowane odbiciem palca w kronice szkolnej. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy.
          Klasa I: Baranowska Aniela, Baranowski Filip, Buchała Anna, Dyczek Natalia, Gawlas Patrycja, Kowalczyk Natalia, Męcnarowski Jakub, Mittelstadt-Gryta Julia, Pietrzyk Adrian, Sadlik Rebeka, Szczypka Michalina,  Sztwiorok Bartłomiej, Uchyła Patryk, Włosiński Jakub.
Wychowawca klasy I: Violetta Giżycka
/Opracowała: A. Mleczko/

Mamy nowy samorząd szkolny!

11 września 2017 r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory, wybieraliśmy nowy samorząd szkolny oraz opiekuna samorządu.  W tym roku uczniowie mogli wybierać swoich przedstawicieli z pośród ośmiu kandydatów z klas IV- VII. Uczniowie również wybierali opiekuna wśród wszystkich nauczycieli. Uprawnionymi do głosowania byli uczniowie z klas IV-VII.

Wyniki wyborów:

Przewodnicząca szkoły: Aleksandra Białoń z klasy VII (56 głosów)

Zastępca przewodniczącej: Krzysztof Janota z klasy VI (35 głosów)

Członek samorządu: Magdalena Pisarek z klasy VII (32 głosy)

Do samorządu automatycznie weszli przewodniczący klas i zastępcy.

Opiekunem Samorządu Szkolnego została pani Mariola Białek.

Życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy!

/Wybory zorganizowała  p. R. Pietroszek i p. A. Tolasz/

Solidaryzujemy się

z osobami niepełnosprawnymi

6-go października z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD) dzieci ubrały się na zielono - kolor chorych na MPD. Na świetlicy została przeprowadzona pogadanka na ten temat, uczniowie obejrzeli także film pokazujący rehabilitację dzieci z MPD oraz przygotowali piękną wielką kartkę urodzinową dla Artura, chłopca chorego na MPD. W środę 11 października, w ramach lekcji wychowawczych, odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie uczniom problemów dzieci chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
/Opracowała E. Tokarz/