Kronika - rok szkolny 2018/2019

Witaj szkoło!
Gminne rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Iłownicy. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Jasienica mgr inż. Janusz Pierzyna oraz przewodniczący Komisji oświaty Czesław Machalica.
Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście rozpoczęli ten ważny dla środowiska szkolnego dzień od mszy św. w kościele w Iłownicy. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie po powitaniu nastąpił pięknie przygotowany występ uczniów.
Na scenie pojawiła się TV SILESIA, która opracowywała ranking szkół pod hasłem „Fajno szkoła”. Podczas zwiedzania dziennikarze zobaczyli wspaniale śpiewające dzieci, próbę kółka gitarowego, tańce śląskie w wykonaniu uczniów z kółka regionalnego, ucznia pracującego na komputerze a także osoby z transparentami wiwatujące na cześć szkoły. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych w postaci schorowanego, znerwicowanego nauczyciela. Cały program był przygotowany perfekcyjnie, co potwierdził pan Wójt w swoim przemówieniu.
Po części artystycznej i oficjalnej goście udali się na zwiedzanie budynku szkoły, w którym w czasie wakacji miały miejsce liczne remonty: dzięki środkom samorządowym udało się poszerzyć salę informatyczną, zorganizować salę fizyczna – chemiczną i pozyskać dodatkowe pomieszczenie w piwnicy, jak również wymalować szereg sal, sanitariaty i korytarz w piwnicy. Zarówno uczniowie, rodzice jak i goście byli pod wrażeniem wykonanych remontów i modernizacji pomieszczeń.