Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt Szkoła w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Szkoła Strona główna

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

 
Imprezy sportowe
Do tej pory uczniowie z naszej szkoły brali udział w następujących imprezach sportowych:
1) Gminne zawody sportowe z mini piłki nożnej, które odbyły się w Rudzicy 29 września 2015 roku. Chłopcy z klasy piątej i szóstej zajęli II miejsce w grupie i nie przeszli do rozgrywek finałowych.
2) Dzień Sportu w Gminie Jasienica – 2 października 2015 roku , gdzie chłopcy z klasy czwartej i szóstej wzięli udział w turnieju piłki nożnej zajmując również II miejsce w grupie nie przechodząc do meczy finałowych.
/Opiekun: M. Sobala /
 
Konkurs plastyczny
            W czasie realizacji projektu "Działaj bezpiecznie, pomagaj skutecznie" nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Laureatami konkursu plastycznego zostały w klasach starszych Izabela Białek, Wiktoria Kieczka i Natalia Mencnarowska, a w klasach młodszych Zofia Sobuń, Zuzanna Sobuń, Alicja Kropka, Julia Sachmerda i Kornelia Szczypka. Pani Dyrektor Ewa Sowa bardzo ucieszyła się z zaangażowania uczniów w konkursie plastycznym. Okazało się, że aż 32 osoby w grupach dwuosobowych lub trzyosobowych wykonały 18 prac plastycznych, ciekawych i starannie przygotowanych. Wysiłki naszych najaktywniejszych uczniów zostały nagrodzone wyróżnieniami.
/Koordynator: K. Szkucik-Rewaj/
 
 
,,Działaj bezpiecznie – pomagaj skutecznie”konkurs wiedzy
W ramach projektu ,,Działaj bezpiecznie – pomagaj skutecznie” w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie szkoły prezentowali bardzo dobry poziom wiedzy, a zwycięzców udało się wyłonić dopiero w drugiej turze. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych. Gratulujemy zwycięzcom!
Grupa wiekowa dzieci najmłodszych klasa ,,O”
1 miejsce Natalia Kowalczyk
2 miejsce Rebeka Sadlik, Jakub Włosiński
Grupa wiekowa dzieci z klas ,,I”
1 miejsce Anna Sojka
2 miejsce Zofia Sobuń, Krzysztof Bernat
Grupa wiekowa uczniów z klas II i III
1 miejsce Mateusz Mencarowski
2 miejsce Zuzanna Sobuń, Szymon Moskała
Grupa wiekowa uczniów z klas IV – VI
1 miejsce Izabela Białek
2 miejsce Kornelia Bączek
3 miejsce Kamil Gawlas
/Koordynator K. Szkucik-Rewaj/  
 
 
Wyniki konkursu na najpiękniejszy różaniec
          W październiku został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy różaniec. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas I – III. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, co do materiału z którego wykonywały różańce. Były to np. rodzynki, szyszki czy klocki lego.  . Wyniki konkursu:
I miejsce: Julia Fajkis kl. II oraz Maksymilian Kulasik kl. Ia
II miejsce: Miłosz Bednarek kl. Ia oraz Gabriela Budny kl. II
III miejsce: Radosław Szkorupa kl. Ib oraz Fabian Wantulok kl. Ia
Wyróżnienie: Piotr Budny kl. II, Kacper Czylok kl. II, Marta Janota kl. Ib, Julianna Sikora kl. II, Konrad Szczypka kl. Ib
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
/Organizator konkursu M. Białek/ 
 
„Cuda z jesiennych liści”

W konkursie przyrodniczo-plastycznym „Cuda z jesiennych liści” wzięło udział 13 uczniów, głównie z klas młodszych. Szczerze myślałam, że zainteresowanie taką zabawą będzie większe. Cieszę się, że w ogóle ktoś tym tematem się zajął i powstały tak prześliczne,  różnorodne prace. Komisja oceniła je następująco:
I miejsce  -  Maksymilian Kulasik
II miejsce - Aleksandra Włosińska  i Miłosz Bednarek
III miejsce - Julia Fajkis i Julianna Sikora
wyróżnienia: Krystian Gawlas  i Radosław Szkorupa
/Organizator konkursu: M. Szubert/
 
,,Przepis na Zdrowie”
W naszej szkole w ramach akcji ,,Zdrowy Tryb Życia” odbył się konkurs na ,,Przepis na Zdrowie”. Gratulujemy laureatom Krystianowi Gawlas, Maksymilianowi Kulasik i Miłoszowi Bednarkowi, którzy egzekwio zdobyli pierwsze miejsce. Uczniowie oddali wesołe i jednocześnie bardzo pouczające wierszyki promujące zdrowie. Dodatkowo każda praca została w ciekawy sposób ozdobiona. Cieszymy się z nadesłanych wierszyków i liczymy na udział naszych uczniów w kolejnych konkursach.
/Organizator K. Szkucik-Rewaj/

Najpiękniejszy kotylion
Z okazji organizowania zabawy andrzejkowej rada rodziców zorganizowała konkurs na najpiękniejszy kotylion. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, a wszystkich kotylionów było 84. Wszystkie wykonane kotyliony były piękne i nie pozwoliło to na wyłonienie jednego zwycięzcy. Wszystkie dzieci dostały upominki.
/Zarząd Rady Rodziców/ 

Figurka Aniołka
 
W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych i stroików świątecznych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny. Chcąc podtrzymać dawne tradycje w naszej szkole, już po raz drugi, ogłoszono konkurs na figurkę „Aniołka”. Wykonane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny, różnorodność wykonanych prac świadczyły o ogromnej pomysłowości twórców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Samorząd Szkolny. Wystawę pokonkursową można było oglądać na szkolnym korytarzu. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie nagród.
/Organizator konkursu: A. Tolasz R. Pietroszek/


Znamy wyniki konkursu gwarowego
''Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy''
Konkurs gwar „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy” już po raz XII zorganizowała Sekcja Ludoznawcza Zarządu Głównego Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w RC, nie po raz pierwszy wspólnie z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury „Dom Narodowy" (gdzie dwa dni trwały przesłuchania) oraz Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" w Katowicach przy wsparciu finansowym Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie i Starostwa Powiatowego w Cieszynie.
Jury, w którym zasiedli prof. Jadwiga Woronicz z Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, Adam Cekiera z Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" w Katowicach, Jadwiga Palowska, kierowniczka zespołów folklorystycznych i emerytowana dyrektor karwińskiej szkoły oraz Leszek Richter, prezes Sekcji Ludoznawczej przy Zarządzie Głównym PZKO oceniało autentyczność gwary, wartości poznawcze tekstu, dobór tekstu do okoliczności i wieku prezentujących, ale też poprawność stroju i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny. 
Po dwóch dniach przesłuchań, w trakcie których mówione gwarą teksty zarówno poetyckie, jak i prozatorskie, recytowały dzieci i młodzież z obu brzegów Olzy, wyłoniono zwycięzców. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, ponad 260. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza uczennica klasy piątej - Stefania Zbijowska zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 7 – 13 lat. Składamy jej gratulacje i życzymy dalszych sukcesów !!!!
/Opiekun M. Kherut-Skoczylas/

 
VII Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
 
18 grudnia 2015 roku zostały zorganizowane eliminacje do szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie z najlepszymi wynikami przystąpili do rywalizacji w II etapie konkursu, który odbył się 8 stycznia 2016 roku. Polegał on na obliczeniu 160 przykładów w ciągu 30 minut. Etapy różniły się między sobą ilością przykładów i stopniem trudności. Zestawienie wyników:
klasa 4 – Krzysztof Janota,
klasa 5 – Kamil Śleziński,
klasa 6 – Wiktoria Kieczka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych matematycznych konkursach.
/Organizator konkursu R. Pietroszek/

Konkurs Kolęd i Pastorałek
Szkolny Zespół Muzyczny 21 stycznia 2016 roku uczestniczył w Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez GOK w Jasienicy. Wzięło w nim udział 34 wykonawców /soliści, zespoły wokalne, instrumentalne/. Nasz zespół rywalizował w kategorii klas IV-VI i zdobył I miejsce „za wysoki poziom wykonawczy i dojrzałość warsztatową”. Ogromna radość dla nas wszystkich i zachęta dla dalszej żmudnej pracy i ćwiczeń.
/Opiekun M. Szubert/
 
Zawody sportowe – chłopcy
10 lutego 2016 roku chłopcy z naszej szkoły w składzie: Suchy Jakub, Brandys Michał, Kwiatkowski Marek, Tomiczek Piotr, Osinczuk Dawid, Zieleźnik Konrad, Tumiło Igor wzięli udział w XII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Jasienica” w Grodźcu. W turnieju brało udział 8 drużyn, chłopcy wyszli z grupy z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym ulegli Rudzicy 1:2 i była to ich jedyna porażka. W meczu o 3 miejsce wygrali 2:0 z Międzyrzeczem zdobywając brązowe medale.
/Opiekun: M. Sobala/
 
Zawody sportowe – dziewczyny
12 lutego 2016 roku dziewczyny z naszej szkoły w składzie:  Bączek Kornelia, Białek Izabela, Kieczka Wiktoria, Mencnarowska Natalia, Zbijowska Stefania, Pisarek Magdalena, Filapek Natalia, Greń Justyna wzięły udział w gminnych zawodach sportowych z mini piłki siatkowej w Jasienicy. Na zawody przyjechało łącznie z Iłownicą 5 drużyn. Dziewczyny rozegrały 4 mecze ulegając jedynie drużynie z Wieszcząt, co pozwoliło im zająć 2 miejsce.
/Opiekun: M. Sobala/
 
 Szkolny Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora Szkoły
W kuchni ktoś ukrył na górnej półce lodówki pełen brunatnych śladów nóż. Czemu nie umieścił go wśród innych sztućców? Mój niepokój wzbudziło podejrzenie, że to dowód brutalnego zabójstwa…… to właśnie rozważania nad dowodem rzeczowym stały się tematem Szkolnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Szkoły.
Do zmagań ortograficznych 10 lutego 2016 roku stanęło 15 uczniów klas 4 – 6.
Z dumą ogłaszamy, iż zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Szkolnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Szkoły otrzymał Krzysztof Janota.
Kolejno miejsca zajęli uczniowie klasy 6: Wiktoria Kieczka,  Kamil Gawlas.

 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież Zapobiega Pożarom"
29 lutego 2016 roku w naszej gminie odbył się na Drzewiarzu Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kieczka (kl. 6), Izabela Białek  (kl.6), Aleksandra Włosinska (kl. 5) oraz Krzysztof Janota (kl. 4). 
Rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnicy walczyli o każdy punkt. Pierwsze odbyła się część pisemna – testowa. Uczniowie dostali 25 pytań i do każdego pytania były trzy odpowiedzi z czego tylko jedna prawidłowa. Najlepsi uczniowie przystąpili do części ustnej.
Uczestnicy konkursu wykazali się sporą wiedzą, która będzie owocować w przyszłości, a nie jedna osoba może jej pozazdrościć. Uczniowie zajęli I miejsce drużynowo, a indywidualnie Krzysztof Janota II miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy.
Naszą drużynę dodatkowo przygotowywał strażak pan Jędrysik, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc i poświęcony czas.
/K. Szkucik-Rewaj, R. Pietroszek/ 
 

Międzynarodowy konkurs matematyczny PANGEA
3 marca 2016 roku ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Pangea. Składał się on z 15 pytań testowych jednokrotnego wyboru, można było zdobyć 60 punktów, za błędne odpowiedzi były przyznawane punkty ujemne. Uzyskane punkty były przeliczane w skali procentowej. Największy wynik z naszej szkoły zdobył Krzysztof Janota, uczeń klasy IV – 83% oraz Nadia Kobiela, uczennica klasy IV – 56%. Gratulujemy.
/R. Pietroszek/

II Gminny Konkurs Logicznego Myślenia
W dniu 7 marca 2016 roku uczniowie w składzie Wiktoria Kieczka (kl. 6), Aleksandra Włosińska (kl. 5) oraz Krzysztof Janota (kl. 4) reprezentowali nasza szkołę w Gminnym Konkursie Logicznego Myślenia zorganizowanym przez ZSP w Międzyrzeczu. Uczennica klasy VI Wiktoria Kieczka zdobyła tytuł Mistrza Logicznego Myślenia, natomiast uczennica klasy V Aleksandra Włosińska zdobyła tytuł Arcymistrza Logicznego Myślenia. Serdecznie gratulujemy.
/R. Pietroszek/ 

X Szkolny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego

Dziś w naszej szkole tj. 1 kwietnia 2016 roku odbył się kolejny Szkolny Konkurs Gwary. Dzień dodatkowo był niezwykły, gdyż połączony był z Dniem Samorządności. Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość wypróbowania swoich sił na polu nauczania. Zmagania konkursowe poprzedzone były występem koła muzycznego. Do jury zaproszono: panią Dyrektor Ewę Sowę, p. Halinę Gawlas, p. M. Krehut-Skoczylas, p. Agnieszkę Tolasz oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. Anitę Budny. W konkursie wzięli udział uczniowie zarówno klas zerowych, jak i uczniów klas 1 – 6. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła następujące wyniki:

 

Klasy 0- 3

I miejsce

Aleksandra Binda kl.1b

Krzysztof Bernat kl. 1b

II miejsce

Gabriela Budny kl. 2

Amelia Brandys kl. 1b

III miejsce

Zuzanna Sobuń kl.3

Tymoteusz Stefaniuk kl.1b

 

Klasy 4 - 6

I miejsce

________

II miejsce

Krzysztof Janota kl.4

Stefania Zbijowska kl.5

III miejsce

Zuzanna Kobiela kl.4

Wyróżnienie

Izabela Białek kl.6

Dawid Tymon kl.4

Natalia Jurak kl.4 


II Szkolny Konkurs „Wiedzy Informatycznej”

W naszej szkole odbył się II szkolny konkurs „Wiedzy Informatycznej”, w którym  udział wzięło ośmioro uczniów klas IV – VI. Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Pytania i zadania konkursowe zostały opracowane w oparciu o podstawę programową z przedmiotu zajęcia komputerowe. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do wykonania zadań konkursowych i wykazali się duża wiedzą praktyczną.
Laureaci konkursu:
1 miejsce – Aleksandra Włosińska, uczennica klasy V,
2 miejsce – Wiktoria Kieczka, uczennica klasy VI,
3 miejsce – Olaf Górniok, uczeń klasy IV,
4 miejsce – Dawid Osinczuk uczeń klasy V.
Wyróżnienia uzyskali: Izabela Białek oraz Krzysztof Janota.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Dziękujemy firmie „Buzera” za ufundowanie nagród.
 
/Organizator konkursu R. Pietroszek/ 
 

XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Jasienica
„Moja Mała Ojczyzna”
    To sama przyjemność uczyć, przygotowywać uczniów do takiego konkursu. Pracować z uczniami, którym się chce, którzy są zaangażowani i zmotywowani do większego działania. Pięcioro uczniów ponad miesiąc przyswajało sobie wiedzę na tematy związane z gospodarką, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, organizacjami działającymi na terenie gminy Jasienica. Byli to z klasy 4 Nadia Kobiela i Dawid Tymon, z klasy 6 Natalia Mencnarowska, Izabela Białek i Wiktoria Kieczka. Po przeprowadzeniu szkolnego etapu tego konkursu, trzy osoby zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Miał on miejsce w pięknej Chacie Międzyrzeckiej 22.04.2016r. Nasza trójka spisała się na medal. I miejsce Wiktoria Kieczka 93,5 punktów; II miejsce Izabela Białek 92,5 punktów a Dawid Tymon pierwszy raz na konkursie jako 4-klasista zdobył dla drużyny 71,5 punktów. To nam dało I miejsce drużynowo. Radość i satysfakcja dla nas wszystkich.
/Opiekun grupy M.Szubert/
 
V Międzyszkolny Konkurs Origami
29 kwietnia rozstrzygnięto V Międzyszkolny Konkurs Origami. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były mozaiki. Nadesłano bardzo wiele prac z różnych szkół naszej gminy i nie tylko. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w przygotowaniu prac. Nie zdobyliśmy miejsca na podium. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie się i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich pasji.

X Gminny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego

Dnia 19 kwietnia 2016 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Grodźcu dziesiąty już konkurs gwary. W jury jak zwykle zasiadali znakomici znawcy naszego regionu: Dyrektor Biblioteki Gminnej w Jasienicy – Maria Hareńczyk, poeta i prozaik Juliusz Wątroba, Prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu, Józef Niesyt członek zespołu Jasieniczanka, Dyrektor GOK w Jasienicy Agnieszka Bronowska oraz Zastępca Wójta Gminy Jasienica Krzysztof Wieczerzak. Do konkursu zgłosiły się nie tylko szkoły z naszej gminy, ale również okoliczne placówki z: Pierśćca, Pogórza i Górek Wielkich – w sumie dziesięć szkół. Od zeszłego roku organizator chcąc uatrakcyjnić występy, wprowadził możliwość wykonania krótkich scenek. Byli jednak wśród uczniów i tacy, którzy woleli wystąpić indywidualnie, prezentując wiersz lub prozę naszych regionalnych twórców.

Konkurs rozpoczęła pani Dyrektor ZSP w Grodźcu – Jolanta Tomik, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy. A rzeczywiście była niezła!! Mogliśmy obejrzeć inscenizacje, wysłuchać indywidualnych recytacji. Po zakończonych eliminacjach komisja rozpoczęła naradę, w trakcie której wyłoniono laureatów. Ku naszemu zadowoleniu uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Iłownicy znów zostali zauważeni, zdobywając w klasyfikacji indywidualnej:

Krzysztof Janota uczeń klasy 4 – I miejsce

Stefania Zbijowska uczennica klasy 5 - II miejsce

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci albumów i książek. Organizatorzy zatroszczyli się jak zwykle nie tylko o wrażenia duchowe uczestników, ale także nasze  żołądki. Mogliśmy posilić się swojskim smalcem, pysznymi kanapkami i tradycyjnym kołaczem. Czas umilił nam również występ zespołu wokalno – muzycznego dzieci  z Grodźca, którego opiekunem jest pani Barbara Frydel – Ociepka oraz posłuchać cieszyńskich pieśniczek śpiewanych przez Zespół Regionalny Grodczanie. 

 

/M. Krehut-Skoczylas/

 

IV Szkolny Konkurs Mistrz Rachunków

4 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się IV szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków". Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z  klas 4 – 6. Zmagali się z 45 przykładami na których rozwiązanie mieli 45 minut. Poziom sprawności rachunkowej okazał się wysoki i bardzo wyrównany. Po 20 minutach liczenia prace kończyli pierwsi uczniowie. Tytuł mistrza zdobyli uczniowie klasy szóstej: Wiktoria Kieczka i Nikodem Wieczorek, popełnili tylko dwa błędy. Wyróżnienie zdobyła Izabela Białek. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie nagród. 
/Organizator konkursu R. Pietroszek/


Spotkanie Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2016

Zespół instrumentalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy wziął udział w XVII przeglądzie zespołów tanecznych, muzycznych i teatralnych, który odbywał się w dniach w  5, 6 oraz 9 maja 2016 r. Przegląd zorganizowano w Domu Kultury w Kozach. W imprezie wzięło udział 320 wykonawców skupionych w 17 zespołach tanecznych, 140 uczestników działających w 15 zespołach muzycznych oraz 56 uczestników w 7 zespołach teatralnych. Łącznie udział wzięło 516 uczestników z 39 grup artystycznych.
Zespoły muzyczne oceniała komisja w składzie: 
Barbara Bałda-   solistka Opery Śląskiej, 
Beata Borowska – adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach, 
Jan Borowski - profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, 
Bogdan Desoń – solista Opery Śląskiej, 
Halina Kubisz-Muła - instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, przewodnicząca jury.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i dokładnej analizie komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych:
I miejsce - Orkiestra „Con Fuoco Band” Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach – Dziedzicach,
II miejsce – Zespół Big Band Zespół Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach,
III miejsce –Zespół „Zadymiarze” Gimnazjum w Jasienicy,
oraz 2 wyróżnienia:
Kapela Liboski Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku,
Zespół instrumentalny ZSP w Iłownicy.
Dla całego naszego młodego zespołu to ogromna satysfakcja, że mogliśmy tam po prostu być, posłuchać innych prezentacji, utworów w innych aranżacjach z innym bogatszym instrumentarium. Takie wyjazdy uczą zachowania na scenie, pomagają radzić sobie ze stresem i integrują cały zespół.
Organizatorem XVII edycji Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2016 dla placówek z powiatu bielskiego było Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. 
/Opiekn zespołu muzycznego/ 
Mistrz Pięknego Czytania

 W dniu 23 maja 2016roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania", w którym wzięło udział 11 uczniów z klas I- III. Prezentacje uczniów oceniane były przez niezależny skład sędziowski. W jury zasiedli: pani dyrektor Ewa Sowa oraz panie: Małgorzata Krehut-Skoczylas, Maria Szubert.
Mistrzem Pięknego Czytania została Julianna Sikora z klasy II.
Kolejne miejsca zajęli:
Oskar Marekwica – II miejsce
Aleksandra Binda, Fabian Wantulok– III miejsce
Piotr Budny – wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

/A. Tolasz/

 

 
IX Powiatowy Konkurs Gwary w Pierśćcu „Tu sóm moi korzyni”
Już od dziewięciu lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie w Pierśćcu. Reprezentują godnie naszą szkołę zdobywając liczne laury. Tak było też i tym razem. Trzydziestego pierwszego maja b. r. odbył się w  pierścieckiej szkole już dziewiąty konkurs znajomości gwary Śląska Cieszyńskiego pod patronatem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla oraz Burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko. W tej edycji konkursu do jury zaproszono: gawędziarza i kierownika Zespołu Regionalnego Jasieniczanka Józefa Niesyta, poetę Juliusza Wątrobę, Leszka Richtera prezesa Sekcji Ludoznawczej Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej oraz nauczycielkę języka polskiego Urszulę Barańską. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9. 00. Całość konkursu podzielona była na III kategorie: klasy 1 – 3, uczniowie klas 4 – 6 oraz gimnazjaliści. Naszą szkołę w kategorii klas młodszych reprezentowali: Krzysztof Bernat, Aleksandra Binda – uczniowie klasy 1. W kategorii klas starszych : Krzysztof Janota – uczeń klasy 4 oraz Stefania Zbijowska - uczennica klasy 5, która tej kategorii zdobyła miejsce I.
Jak zwykle wszystkich uczestników oraz opiekunów ugoszczono serwując pyszne kanapki, ciasta. Wystąpił też zespół regionalny tamtejszej szkoły. Mogliśmy zwiedzić izbę regionalną. Po wręczeniu nagród i dyplomów wszyscy zmęczeni i przesyceni wrażeniami powrócili do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również tak chętnie nasi uczniowie będą uczestniczyć w imprezie.
/Opiekun: M. K./

 

 

XXIII Regionalny Przegląd Pieśni
Natalia Jurak, uczennica klasy 4, wzięła udział w XXIII Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Profesora Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2016”. 13 kwietnia w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Domu Narodowym” odbyły się eliminacje, na których zaprezentowała 2 piosenki śląskie i pomyślnie zakwalifikowała się do Finałowych Przesłuchań. 8 czerwca 2016 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie Natalia pięknie zaśpiewała swoje utwory, ale rywalizacja była duża. To były jej pierwsze samodzielne szlify wokalne a w swojej kategorii wiekowej była najmłodsza (kat. IV-VI i gimnazja) więc i tak osiągnęła duży sukces. Mam nadzieję, że głos będzie dalej rozwijać i z roku na rok będzie tylko lepiej. Brawo za odwagę.  
/Opiekun M. Szubert/
 
 
 
Szkolny Konkurs Znajomości Słówek z Języka Angielskiego
 
 
10 czerwca odbył się w naszej szkole po raz drugi Konkurs Znajomości Słówek. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VI. Uczniowie pisali test znajomości słówek, które wcześniej otrzymali do nauki. Zwycięzcy konkursu:
I miejsce Dawid Tymon z klasy IV
               Aleksandra Włosońska z klasy V
III miejsce Krzysztof Janota z klasy IV
 
Gratulujemy wygranym!!!
 
Jolanta Zienkiewicz (organizator konkursu)
 
 
Nagroda Wójta Gminy Jasienica

Nasza uczennica klasy VI Wiktoria Kieczka otrzymała nagrodę Wójta Gminy Jasienica za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Wiktoria otrzymała specjalną statuetkę na spotkaniu w Urzędzie Gminy Jasienica.

Gratulujemy Wiktorii, jesteśmy z Niej dumni!

 

J.Zienkiewicz