Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt Szkoła w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Szkoła Strona główna

Akcje prowadzone na terenie szkoły

 
 
 
ROK SZKOLNY 2017/2018
 
 

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych
"POMÓŻ I TY"
          Samorząd Uczniowski wzorem ubiegłych lat przyłączył się do współpracy z fundacją na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbedne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sport i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzetu to około 15000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienie marzeń o uprawianiu sportu. Cena cegiełki wynosiła minimum 2 zł. Udało sie nam rozprowadzić 200 cegiełek i zebrać 432,60zł. Dziękujemy za okazane zrozumienie i wsparcie.
 /Koordynator akcji R. Pietroszek/ 

 

 

 

Październikowa zbiórka surowców wtórnych

Została zakończona październikowa zbiórka surowców wtórnych – pierwsza w tym roku szkolnym i inna. Utraciliśmy pomieszczenie do składowania makulatury więc musieliśmy zmienić sposób zbierania – ale chyba ten okazał się o wiele sprawniejszy i łatwiejszy. Nie musieliśmy tych ciężkich kilogramów przerzucać dwa razy. A nazbierało się ich dużo, 4 tony makulatury i 450 kg butelek. Nie był to ciekawy widok, kontenery przy szkole i wory plastiku, ale opłacało się. Wszystkim klasom i przedszkolakom znów przybyło na szkolnych książeczkach SKO. Która grupa dużo przyniosła to dużo zarobiła. Rekordzistą znów została klasa III a – zwieźli do szkoły 1255 kg. Skąd oni to biorą?? Gratulacje!!
/Koordynator akcji M. Szubert/

 

Sadzenie cebulek żonkili

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w październikową zbiórkę cebulek żonkili. Podarowane cebulki w listopadzie zostały posadzone przez uczniów klasy I do kamiennych donic znajdujących się przed naszą szkołą. Mamy nadzieję, że na wiosnę pięknie zakwitną i będą nie tylko ozdobą ale przypomną nam o udziale naszej szkoły w akcji „Pola Nadziei”. (żonkil w tej tradycji symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią).
/Organizator akcji M. Białek/

 

 

 
Akcja „Pola Nadziei”.
Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej 16 października 2017 r.  zainaugurowało już 14. edycję akcji Pola Nadziei. Program skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych. Jego celem jest przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby chorych i cierpiących ludzi.
Szkoły, które współpracują z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym, działały na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego. Hospicjum, dzięki wielkiemu społecznemu wysiłkowi, funkcjonuje od 1 października 2016 r. Do dzisiaj hospicjum przyjęło 155 pacjentów, nadal jednak potrzebuje wsparcia, bo kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów jego funkcjonowania. Miesięczny koszt utrzymania, przy pełnej obsadzie tj. 28 pacjentów, wynosi 215 tys. zł, a kontrakt z NFZ pokrywa ok. 60% ponoszonych kosztów, tj.132 tys. zł. miesięcznie. Utrzymanie jednego pacjenta dziennie wynosi średnio 254 zł, co miesięcznie daje kwotę 7.620 zł. Pozostałą część środków finansowych Stowarzyszenie uzyskuje dzięki ludziom dobrej woli  i ich działalności charytatywnej, polegającej na organizowaniu różnych akcji w celu pozyskania źródeł finansowania, m.in. akcja „Pola Nadziei”.
/Opracowała M. Białek/

 

 

Góra grosza 
Po raz kolejny nasi uczniowie z nauczycielami włączyli się do udziału w XVIII ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra grosza". Od 27 listopada do 20 grudnia 2017 roku zbieraliśmy pieniądze, które przekazaliśmy fundacji, której celem jest pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się w swojej rodzinie. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać 407,01 . 
/Koordynator akcji R. Pietroszek, M. Białek/
 

 

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę

W dniach od 4 – 22 grudnia w naszej szkole  odbyła się zbiórka artykułów dla psów i kotów na rzecz  Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Podobnie jak w ubiegłym roku nasi uczniowie, przedszkolaki i ich rodzice okazali hojność i wielkie serce dla bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy bardzo dużo karmy, koców i innych potrzebnych artykułów. Dostaliśmy specjalne podziękowanie od dyrektora schroniska oraz informacja o naszej zbiórce pojawiła się na stronie internetowej schroniska.

 

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie!
 
/Koordynator akcji J. Zienkiewicz/ 

 

 
 
II zbiórka surowców wtórnych
Za nami druga zbiórka surowców wtórych w roku szkolnym 2017/2018. Zebraliśmy 2200 kg makulatury i 60 kg butelek plastikowych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się do tej akcji. Kontener przy szkole stał się koniecznością z powodu braku miejsca na składowanie odpadów a okazało się, że jest to dużym ułatwieniem podczas zwożenia ich do szkoły. Dochód ze sprzedaży surowców wtórnych zasilił oczywiście klasowe książeczki oszczędnościowe.
/Koordynator akcji M. Szubert/
 

 

„Rafiki dla Afryki”

Na przełomie lutego i marca nasza placówka wzięła udział w akcji charytatywnej „Rafiki dla Afryki”. Zbiórka miała na celu wsparcie biednych dzieci z Tanzanii. Przez 2 tygodnie dzieci przynosiły różnorodne dary, tj. ubrania, zabawki, artykuły szkolne. Rzeczy te zostały zliczone, posegregowane oraz spakowane do pięciu dużych pudeł. Dzięki hojności ofiarodawców zebraliśmy prawie 300 sztuk ubrań, 100 sztuk zabawek oraz 400 sztuk artykułów szkolnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się na rzecz pomocy potrzebującym.
/Koordynator akcji A. Mleczko/

 

Podsumowanie kiermaszu wiosenno – świątecznego
W marcu, w okresie przedświątecznym, samorząd uczniowski przy pomocy nauczycieli oraz rodziców zorganizował kiermasz wiosenno – świąteczny. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać 1004 zł 34 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję i zapraszamy na kolejne kiermasze.

 

/Opiekun S.U. M. Białek/
 
Akcji charytatywna „Świąteczne Kartki Dobroczynne”
W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „ Świąteczne Kartki Dobroczynne”. W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski rozprowadzał dobroczynne kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda w cenie 2 zł. W tą akcję zaangażowaliśmy się w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dochód z kartek tj. 200 zł został przeznaczony na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.
/Koordynator akcji M. Białek/
 
Akcja ekologiczna
„Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” – podsumowanie
Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów przeprowadzonej w naszej szkole wraz z firmą Green Office Ecologic Spółka z o.o. Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy: 1900 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 380 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe. Po odliczeniu kosztów przesyłki ekwiwalent w wysokości 361,60 zł przeznaczyliśmy na zakup: tuszy do drukarki (115,62 zł ) , papieru ksero (175,80 zł), zestawu do tablic (66,42 zł), teczki (1,75 zł ) oraz cienkopisów (2 zł). Serdecznie dziękuje za zaangażowanie w akcję i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach. 
/Koordynator akcji M. Białek/

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 


 

Zbiórka makulatury i butelek PET 
Za nami  majowa zbiórka surowców wtórnych. Tym razem zebraliśmy 2400 kg makulatury i 260 kg butelek plastikowych. Akcja przebiegła wyjątkowo sprawnie,  w jeden tydzień  udało się wszystko zebrać i załadować przy pomocy panów M. Moskały, J. Małysza, J. Dziendziela. Do załadunku włączyli się też chłopaki z różnych klas: J. Małysz; Sz. Gawlas; S. Gola; D. Folek i J. Mencnarowski. Dziękujemy wszystkim za dobry przebieg akcji.
/Koordynator akcji M. Szubert/
 
 
Zostań Misjonarzem – pomóż dzieciom na Wschodzie
Nauczyciel religii razem z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunem zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Wśród przyniesionych darów znalazły się: bloki rysunkowe, kredki, papier kolorowy, plecaki, kolorowanki i wiele innych. Podarunki te pojechały do wybranych miejsc na Wschodzie w ramach corocznej akcji Zespołu Misyjnego Wschód, działającego pod patronatem Redemptorystów. Chętnych którzy chcieliby włączyć się w to dzieło misyjne, jako wolontariusze, zapraszamy do współpracy. Informacje na ten temat można znaleźć na stronieDziękujemy za okazane serce. 

 
Zbiórka zużytych baterii

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuowaliśmy zbiórkę zużytych baterii. Zadowalający jest fakt, że rośnie w nas poczucie odpowiedzialności za nasza planetę, a tym samym dbamy o nasze środowisko. Od września do końca kwietnia uczniowie razem z rodzicami przynosili baterie na świetlice szkolną do specjalnego pojemnika.
W VI edycji programu udało się nam zabrać 183 kg zużytych baterii, a tym samym współczynnik w przeliczeniu na jednego ucznia wyniósł 1,83 kg. Największą ilość baterii zebrała uczennica klasy szóstej  Natalia Filapek – 50kg, następnie uczeń klasy szóstej Jakub Małysz – 17kg oraz Wiktoria Farana  8kg.  Dziękujemy za propagowanie tej akcji wśród najbliższych, gratulujemy sukcesu. 

/Koordynator akcji R. Pietroszek/ 

 

 

Wyniki zbiórki surowców wtórnych  LUTY  2017r.
Nasi uczniowie z pomocą najbliższych zebrali 3280 kg makulatury i 420 kg butelek typu Pet. Ciężka i mozolna jest ta praca. Wymaga mobilizacji ze strony uczniów, rodziców  i wychowawców, którzy zliczają cenne kilogramy, a które późnej w postaci złotówek zasilają klasowe książeczki oszczędnościowe. Ostatnią czynnością przy każdej zbiórce jest załadunek wszystkich surowców na auto z firmy odbierającej ten materiał. Chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które były przy tej pracy (w deszczu). Byli to: Moskała Marian, Szkorupa Czesław (sołtys) oraz Dziendziel Jan (konserwator szkolny).
Uwaga: w makulaturze i workach z butelkami znalazły się inne odpady (nawet kromki chleba). Zwróciła już na to uwagę firma odbierająca – jest to potwierdzone zdjęciem! Zastanawiamy się jak organizować kolejne zbiórki. Korzyści są dla państwa dzieci i szkoda psuć reputację naszej szkole. My zbieramy tylko makulaturę i butelki plastikowe Pety. 
/Koordynator akcji: M. Szubert/

 

 

 

Góra grosza
Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do udziału w XVII ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra grosza". Od 26 listopada do 4 grudnia 2016 roku zbieraliśmy pieniądze, które przekazaliśmy fundacji, której celem jest pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się w swojej rodzinie. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać 132,06zł.
/Koordynator akcji R. Pietroszek/

 

 

 

 

Dyskoteka Życzliwości na Pola Nadziei
 

 

W środę 23 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Życzliwości. Uczniowie klas 3 – 6 świetnie się bawili tańcząc i biorąc udział w wesołych zabawach. Dużym zaangażowaniem wykazali się członkowie Samorządu Szkolnego oraz uczniowie klasy 6, którzy prowadzili zabawy. W przerwie można było skosztować pysznych galaretek, soczków i ciasta, czyli przekąsek przygotowanych przez kochane Mamy naszych przedszkolaków. Dochód z dyskoteki wyniósł 180 zł. Pieniądze zostaną przekazane na akcję ,,Pola Nadziei” czyli wsparcie funkcjonowania naszego nowego Hospicjum w Bielsku – Białej. Serdeczne Bóg zapłać!
/Koordynator akcji w naszej szkole K. Szkucik-Rewaj/

 

 

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę
 
 
Od 8 listopada do końca miesiąca trwała w naszej szkole zbiórka dla zwierząt z bielskiego schroniska. Do kartonów umieszczonych na korytarzu można było wrzucać dary, które w tej chwili były najbardziej potrzebne: karma dla kotów i psów (sucha, mokra); żwirek dla kotów; koce, ręczniki, legowiska; obroże i smycze; środki myjące – domestos; specjalistyczna karma dla kotów i psów np. po sterylizacji i kastracji; gryzaki, sztuczne kości.
Za okazaną pomoc otrzymaliśmy specjalne podziękowania przysłane do szkoły za okazaną pomoc i wsparcie.
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku - Białej składa najserdeczniejsze podziękowania dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły za okazane wsparcie dla zwierząt. Każda forma pomocy jest dla nas niezwykle ważna z uwagi na dużą ilość zwierząt przebywających w naszym schronisku. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i zrozumienie.
 
 
Cebulki żonkili
Dziękujemy za zaangażowanie w akcję Pola Nadziei i przyniesienie przez dzieci i młodzież cebulek żonkili. Zostały one zasadzone w naszym szkolnym ogrodzie przez uczniów klasy 6. W naszej szkole planujemy kolejne działania na rzecz Hospicjum w Bielsku – Białej. Najbliższe akcje odbędą się przy okazji Dnia Życzliwości, a następnie występów Jasełkowych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału!
/Koordynator akcji w naszej szkole K. Szkucik-Rewaj/ 
 
Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych - jesień 2016r.
          Zakończyliśmy pierwszą w tym roku szkolnym 2016/2017 zbiórkę surowców wtórnych. Zebraliśmy 3760 kg makulatury i 280 kg butelek plastikowych – razem 4040 kg surowców.  Rekordzistą została klasa II a – sama zebrała  1249 kg. Skąd się bierze  ta ogromna ilość odpadów? Dobrze, że potrafimy  jako szkoła regularnie zmobilizować się do takich akcji. Może będzie piękniej i czyściej wokół nas. Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji i pomoc w jej zorganizowaniu.
                                                                       /Koordynator M. Szubert/ 

Zbiórka zakrętek
Z dniem 1 września 2016 roku rozpoczęliśmy kontynuację zbiórki zakrętek dla Łukasza Ficek i zakończyliśmy ją w grudniu. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na rehabilitacje. Dziękujemy za zaangażowane się w zbiórkę, od września do końca grudnia udało się nam zebrać: 373 kg.
Od 1 stycznia dalej zbieraliśmy zakrętki tylko dla Judyty Sadlik. W styczniu udało się nam przekazać 27kg, w lutym - 61,5kg, marcu - 132,5kg, kwietniu - 88,5kg, maju - 180kg w czerwcu - 153kg. Razem 642,5 kg.
 
/Koordynator R. Pietroszek/ 

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych
"POMÓŻ I TY"
          Samorząd Uczniowski wzorem ubiegłych lat przyłączył się do współpracy z fundacją na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 19-letniemu Danielowi Czerniakowi, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekooporną. Daniel wymaga całodobowej pomocy i opieki ze strony osoby dorosłej. Z uwagi na stan jego zdrowia fizycznego i psychicznego niezbędne jest zapewnienie mu systematycznego udziału w zajęciach rehabilitacyjnych wspomagających rozwój. Daniela oraz jego młodszego brata samotnie wychowuje matka. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. rowerowózek ułatwi podróżowanie Daniela z najbliższymi, ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt takiego sprzętu to około 20.000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie otwarcie drzwi do zewnętrznego świata chłopca. Cena cegiełki wynosiła minimum 1.50 zł. Udało sie nam rozprowadzić 197 cegiełek i zebrać 311zł. Dziękujemy za okazane zrozumienie i wsparcie.
 /Koordynator akcji R. Pietroszek/
         

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Zbiórka zużytych baterii

 
W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy zbiórkę zużytych baterii. Już od pierwszych dni nauki uczniowie zaczęli przynosić je do szkoły. Efektem było zebranie w pierwszym miesiącu nauki 24kg baterii i tak do końca roku szkolnego uczniowie z rodzicami przynosili zużyte baterie na świetlicę szkolną do specjalnego pojemnika.
Zadowalający jest fakt, że rośnie w nas poczucie odpowiedzialności za nasza planetę, a tym samym dbamy o nasze środowisko.
Informujemy ze w V edycji programu nasza palcówka zebrała 188kg zużytych baterii i akumulatorów, a tym samym współczynnik w przeliczeniu na jednego ucznia wyniósł 1,83. Największą ilość baterii zebrała uczennica klasy 1a - Wiktoria Farana - 47kg oraz Natalia Filapek - 76,5kg.
Serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, ktora rozpocznie się 1 września 2016 roku.
/Koordynator akcji R. Pietroszek/

Wiosenna zbiórka surowców
Za nami kolejna zbiórka surowców wtórnych. Wiosenna zbiórka to 2500 kg makulatury i 240 kg butelek plastikowych. Wszystkie oddziały przedszkolne i klasy I-VI włączyły się do tej akcji. To korzyść dla środowiska i dla finansów klasowych. Nie wiem jak to robi klasa Ia, ale znów jest rekordzistą, przyniosła 780 kg materiałów wtórnych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali, przynosili, układali a w końcu pomogli przy załadunku prawie 3 ton makulatury i worków z plastikami.

 

/Koordynator M. Szubert/
 
 
Studnia dla Południa
Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego 2015/2016. Przychodzi również czas na posumowania akcji, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. W ostatnich tygodniach zakończyliśmy sprzedaż opasek w ramach akcji Studnia dla Południa, z której dochód przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie Południowym. Zebrano kwotę 750zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę nowego ujęcia wody w tym dotkniętym suszą kraju. Pragniemy przypomnieć, że w ubiegłych latach Polska Akcja Humanitarna refundowała w ramach programu Pajacyk obiady dla wybranych dzieci z naszej szkoły. W tym oraz ubiegłym roku szkolnym uczniowie z kolei wsparli inicjatywę PAH udzielając pomocy innym osobom potrzebującym. Dziękujemy nauczycielom, uczniom, przedszkolakom, rodzicom oraz drogim dziadkom naszych przedszkolaków za zakup opasek i przekazanie pieniędzy na ten szczytny cel. Życzę wszystkim, którzy mają serca wrażliwe na potrzeby i cierpienie innych ludzi, aby sami również doświadczali miłości, serdeczności oraz wszelkiej życzliwości!
/Organizator K. Szkucik – Rewaj/
 
 
 
Podsumowanie drugiej jesiennej zbiórki surowców wtórnych 2015r.

 

klasa, grupa
ilość kg makulatury
po 0,30zł
ilość kg butelek PET
po 0,50 zł
maluchy
110
22
starszaki
223,5
22
klasa I a
708
66
klasa I b
244
20
klasa II
351
56
klasa III
162
32
klasa IV
225
38
klasa V
464
12
klasa VI
76
12
samorząd szklony
76,5
-
razem
2640 kg
280 kg


/Koordynator akcji: M. Szubert/

 
Góra grosza

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do udziału w XVI ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra grosza". Od 26 listopada do 4 grudnia 2015 roku zbieraliśmy pieniądze, które przekazaliśmy fundacji, której celem jest pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się w swojej rodzinie. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać 183,05zł.
/Koordynator akcji R. Pietroszek/

 

Zakrętki dla chorych dzieci

Z dniem 14 września 2015 roku zakończyliśmy zbiórkę zakrętek dla Judyty Sadlik, której przekazaliśmy jeszcze 40kg. Nastepnie zaczeliśmy zbierać zakręteki dla Łukasza Ficek. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na rehabilitacje - dało się nam zebrać 409kg. Dziękujemy wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji.
/Koordynator akcji R. Pietroszek/


Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych - jesień 2015r.
 
 
Zakończyliśmy pierwszą zbiórkę surowców wtórnych w tym roku szkolnym. Razem oczyściliśmy nasz najbliższy świat z odpadów papierowych i butelek plastikowych po wodzie na łączną ilość 3340,3 kilogramów. Sama klasa Ia (ta młodsza) przyniosła prawie 1 tonę a rekordzistką  okazała się ich koleżanka, która zebrała około 500kg odpadów. Dzięki pomocy rodziców i najbliższych, uczniowie mocno zasilą swoje książeczki SKO. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w załadowaniu i wywiezieniu tak dużych ilości makulatury i worków z butelkami.
/koordynator zbiórki M.Szubert/

 

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych
"POMÓŻ I TY"
          Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Mimo wsparcia i miłości najbliższych codzienne życie stawia przed nim ogromne wyzwania, a nieuleczalna wada wzroku i zaburzone spostrzeganie świata skazują na zamkniecie w czterech ścianach domu. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. rowerowózek ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt takiego sprzętu to około 25000zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie otwarcie drzwi do zewnętrznego świata. Koszt jednej cegiełki wynosi 1,50zł. Udało się nam rozprowadzić 255 cegiełki. Zebraliśmy 382,50zł. Dziękuję za zrozumienie i życzliwe serce. 
/Koordynator zbiórki R. Pietroszek/