Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt Szkoła w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Szkoła Strona główna

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

 
 Żegnamy naszych absolwentów 26. 06. 2015
Koniec roku szkolnego to czas na podsumowania i refleksje. Z łezką w oku żegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Jak w kalejdoskopie widzimy chwile spędzone z naszymi wychowankami, czas radości, ale też i niejednokrotnie momenty wzburzenia i smutku. Serce każdego pedagoga cieszy każdy drobny sukces i postęp jego wychowanka. Szczególnie napełnia się dumą, gdy owoce jego pracy są dorodne i dojrzałe. A zwłaszcza, kiedy wysiłek uczniów dostrzegany jest również poza murami naszej szkoły. Władze samorządowe doceniają to, nagradzając corocznie najlepszych absolwentów Gminy Jasienica. W tym roku nasza szkoła miała wyjątkowe powody do radości. Z piętnastu szóstoklasistów placówki ZSP Iłownica, aż trzech zostało nominowanych do Nagrody Wójta Gminy. Byli to uczniowie spełniający rygorystyczne wymogi: średnia ocen 4,75 , wzorowe zachowanie, średnia ze Sprawdzianu Szóstoklasisty co najmniej 85 % oraz szczególne osiągnięcia na arenie Gminy i poza nią. Spełniającymi powyższe wymagania sprostali:
1.      Jula Tumiło
2.      Kamil Marekwica
3.      Wiktoria Tomaszko.
Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im z całego serca dalszych sukcesów oraz zadowolenia. Liczymy na to, że będą chlubą i wizytówką naszej szkoły oraz Gminy Jasienica.
 
 Konkurs matematyczny dla Zerówek i klasy I
W czerwcu 2015 r. odbył się Konkurs Matematyczny dla najmłodszych uczestników. Z każdej grupy przedszkolnej oraz klasy I drogą elieminacji wyłoniono 5 osób, które wykazały się największą wiedzą matematyczną oraz umiejętnością szybkiego i bezbłędnego liczenia. Osoby te wzięły udział w rywalizacji w II etapie konkursu. Walka była bardzo zacięta, wszyscy uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie z zadaniami W klasie I kilkakrotnie przeprowadzano dogrywkę. O wygranej zadecydowały minimalne różnice.
W kategorii Zerówka najlepsi okazali się:
I miejsce – Aleksandra Binda
II miejsce – Zofia Sobuń
III miejsce – Natalia Męcnarowska
W kategorii klasy I zwycięzcami byli:
I miejsce – Gabriela Budny
II miejsce – Piotr Budny
III miejsce – Bartłomiej Szczypka
 
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Znajomości Słówek "Let's learn words"
 
I miejsce Kornelia Bączek z klasy V
 
II miejsce Wiktoria Kieczka z klasy V
 
                 Sandra Filapek z klasy VI
 
III miejsce Julia Tumiło z klasy VI
 
IV miejsce Izabela Białek z klasy V
/Organizator konkursu J.Zienkiewicz/
 
 
VIII Powiatowy Konkurs Gwary w Pierśćcu „Tu sóm moi korzyni”
Już od ośmiu lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie w Pierśćcu. Reprezentują godnie naszą szkołę zdobywając liczne laury. Tak było też i tym razem. Drugiego czerwca b. r. odbył się w pierścieckiej szkole już ósmy konkurs znajomości gwary Śląska Cieszyńskiego pod patronatem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla oraz Burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko. W tej edycji konkursu do jury zaproszono: poetkę Marię Brodę, gawędziarza i kierownika Zespołu Regionalnego Jasieniczanka Józefa Niesyta, Leszka Richtera prezesa Sekcji Ludoznawczej Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiejoraz nauczycielkę Justynę Wacławczyk. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9. 00. Całość konkursu podzielona była na III kategorie: klasy 1 – 3, uczniowie klas 4 – 6 oraz gimnazjaliści. Nadzwyczajna frekwencja sprawiła, że rywalizacja między uczestnikami była na najwyższym poziomie. W konkursie wzięło udział 86 uczestników aż z 22 szkół powiatu bielskiego i cieszyńskiego. Naszą szkołę w kategorii klas młodszych reprezentował Krzysztof Janota – uczeń klasy 3 zdobywając miejsce II. W kategorii klas starszych duet: Kamil Marekwica oraz Krystian Fajkis otrzymał wyróżnienie, natomiast Stefania Zbijowska, uczennica klasy 4 zdobyła w tej kategorii miejsce II.
Zadbano jak zawsze o nasze ciała i dusze serwując pyszne kanapki, ciasta. Pokazano też świetny spektakl kukiełkowy oparty na tekście Zofii Kossak  pt. „ Przygody Kacperka, góreckiego skrzata”. Przesłuchania zakończyły się o godzinie 14. 30. Po wręczeniu nagród i dyplomów wszyscy zmęczeni i przesyceni wrażeniami powrócili do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również tak chętnie nasi uczniowie będą uczestniczyć w imprezie.
/Opiekun: M. K./
 
Szkolny Konkurs Ortograficzny 
             26 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny O Pióro Dyrektora Szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, pisząc dyktando, którego tematem były pochwały walorów smakowych zupy ogórkowej.

 Najlepsza okazała się Sandra Filapek. Zaraz za nią na miejscu drugim znalazł się Kamil Marekwica. Trzecie miejsce ex aequo zdobyły  Julia Tumiło i Aleksandra Włosińska.

Gratulujemy zwycięzcom!

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w zmaganiach z ortografią. Powodzenia

/Organizatorzy konkursu: M. Krehut-Skoczylas, A. Tolasz/

 
Mistrz Pięknego Czytania
21 maja 2015 r. w szkolnej bibliotece  odbyły się zmagania konkursowe o tytuł „Mistrza pięknego czytania‘’. Celem konkursu było propagowanie idei pięknego i głośnego czytania oraz zainteresowanie dzieci polską poezją dziecięcą. Uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed komisją w składzie: Małgorzta Krehut-Skoczylas, Agnieszka Kukioła. Do rywalizacji przystąpiło 9 uczniów z klas 1-3. Dzieci losowały i czytały teksty wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima przygotowane przez organizatora. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury ogłosiło wyniki, przyznając następujące miejsca:
I miejsce i tytuł „Mistrz pięknego czytania” – Krzysztof Janota z kl. III
II miejsce ex
æquo: Gabriela Budny, Alicja Kropka - kl. I
III miejsce – Natalia Jurak  kl. III
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
/Organizator konkursu A. Tolasz/
 
III Szkolny Konkurs Mistrz Rachunków
 20 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się III szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków". Uczniowie klasy 5 i 6 zmagali się z 45 przykładami w 45 minut. Poziom sprawności rachunkowej okazał się bardzo wysoki, a przy tym rywalizacja bardzo wyrównana. Po 20 minutach liczenia prace kończyli pierwsi uczniowie. Najlepiej z całej szkoły napisała uczennica klasy VI Sandra Filapek.
Zestawienie wyników:
Klasa 5: Mistrz – Wiktoria Kieczka
Klasa 6: Mistrz – Sandra Filapek
Wicemistrz – Kamil Marekwica
/Organizator konkursu R. Pietroszek/
  
Konkurs plastyczny - "Moja fantastyczna podróż"
15 maja 2015 roku w ramach pikniku rodzinnego odbył się konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim były podróże z rodzicami - dokładnie mówiąc "Moja fantastyczna podróż z rodzicami”. Prace dzieci przedstawiały wiele wspomnień z rodzinnych wypraw nad morze, do lasu, Angry Birds, ale pojawiły się także wyprawy w nieznane, podróż w kosmos i wiele innych ciekawych miejsc. Uczestnicy pikniku mieli możliwość głosowania na wybrane prace, zwycięzcami zostali:
I miejsce – Brajan Tomiczek,
II miejsce – Miłosz Bednarek, grupa Biedronek
III miejsce – Julia Fajkis, klasa 1
/Opiekun Samorządu Uczniowskiego/
 
Konkurs fotograficzny - "Zwierzęta wokół nas"
          W maju został ogłoszony konkurs fotograficzny dla uczniów naszej szkoły pt. ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS”. Specjalne wyróżnienia jury dla:
Aleksandry Włosińskiej za cierpliwą obserwację świata natury
Krzysztofa Janoty za konsekwencję i kontrast ujęcia ptasiego świata
Julii Tumiło za słoneczny czar kociego życia
Sebastiana Tolasza za śniadanie sarenek na śniegu
Juliana Skoczylasa za bogactwo kolorów świata przyrody
Krystiana Fajkisa za egipski portret kota
Nikodema i Rebeki Sadlik za kalejdoskop chwil życia rodzinnrgo
Specjalne nagrody organizatora konkursu dla:
Julianny Sikory za przedstawienie spokojnego kociego życia
Kornelii Bączek za żywy stroik z koszatniczką
Nagrody publiczności:
I miejsce dla Igora Tumiło
II miejsce dla Konrada Puszczewicza i Krystiana Fajkisa
III miejsce dla Julii Tumiło
/Organizator konkursu J.Zienkiewicz/
 
Wyniki I Szkolnego Konkursu
Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas IV –  VI
„Bliżej Abrahama”
29 kwietnia 2015 roku odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas IV –  VI „Bliżej Abrahama”. Celem konkursu było wspieranie uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań religijno-biblijnych oraz motywowanie ich do samodzielnego zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
W konkursie wzięło udział  12 uczniów klas IV – VI. Wśród nich największą wiedzą na temat Abrahama wykazali się:
Aleksandra Włosińska, klasa IV- I miejsce
Julia Tumiło, klasa VI - II miejsce
Alicja Zbijowska, klasa VI - III miejsce
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w jego II edycji już za rok!
/Organizator konkursu M. Białek/
 
„Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”
          23 kwietnia 2015 roku w Chacie Regionalnej w Międzyrzeczu Górnym odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Jasienica „Moja Mała Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy V i VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wszechstronną wiedzą na temat najbliższego regionu /historia gminy, twórcy, zespoły regionalne, tradycje, gwara, ochrona przyrody, dzisiejsze plany gospodarcze gminy/. Nasze dziewczyny spisały się znakomicie:
I miejsce zajęła Wiktoria Kieczka
II miejsce ex aeguo:  Sandra Filapek i Izabela Białek 
Drużynowo nasza szkoła zdobyła I miejsce! Bardzo nas to ucieszyło i przyniosło ogromną satysfakcję.
/Opiekun grupy M.Szubert/
  
Wyniki finału  XVIII  Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”  2015, Dzieje Mojżesza
13 kwietnia 2015 roku w gmachu kurii diecezjalnej w Bielsku – Białej odbył się finał XVIII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”  2015, Dzieje Mojżesza. Konkurs objął dzieci i młodzież z Kościoła Rzymskokatolickiego, Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego oraz innych wyznań i był przeprowadzony
w czterech grupach wiekowych:
grupa I – klasy III i IV szkoły podstawowej,
grupa II – klasy V i VI szkoły podstawowej,
grupa III – klasy I, II i III gimnazjum,
grupa IV – młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Biskup Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel oraz Biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Paweł Anweiler.
W finałowym teście swoją wiedzę o Mojżeszu sprawdziło 900 uczniów. Wśród nich znaleźli się także uczniowie klasy IV z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Iłownicy – Aleksandra Włosińska i Dawid Osinczuk. W swojej grupie wiekowej rywalizowali ze 156 uczestnikami. Oboje okazali się świetnymi znawcami najdrobniejszych szczegółów dotyczących Mojżesza, zdobywając wysokie miejsca w finale: Aleksandra Włosińska – miejsce 6, Dawid Osinczuk – miejsce 15.
Gratulujemy  i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu!
/Opiekun M. Białek/
 
XIV Gminny Konkurs Ortograficzny "Asy z trzeciej klasy"
W dniu 27 marca 2015 roku uczniowie klasy III, Krzysztof Janota oraz Olaf Górniok, wzięli udział w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym "Asy z trzeciej klasy" zorganizowanym przez ZSP w Jasienicy. Krzysztof Janota zajął 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
/Wych. B. Małysiak/ 
 
IX Gminny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego
Dnia 26 marca 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Grodźcu dziewiąty już konkurs gwary. W jury jak zwykle zasiadali znakomici znawcy godki naszego regionu: nauczyciel języka polskiego Gimnazjum w Jasienicy - Jolanta Szczugiel, Dyrektor Biblioteki Gminnej w Jasienicy – Maria Hareńczyk, poeta i prozaik Juliusz Wątroba, Prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu – Irena Skrzyżala. Do konkursu zgłosiły się nie tylko szkoły z naszej gminy, ale również okoliczne placówki z: Pierśćca, Pogórza i Górek Wielkich – w sumie dziesięć szkół. Tegoroczne zmagania różniły się nieco od poprzednich, gdyż organizator chcąc uatrakcyjnić występy, wprowadził możliwość wykonania krótkich scenek. Większość uczestników konkursu z tego skorzystała. Byli jednak wśród uczniów i tacy, którzy woleli wystąpić indywidualnie, prezentując wiersz lub prozę naszych regionalnych twórców.
Konkurs rozpoczęła pani Dyrektor ZSP w Grodźcu – Jolanta Tomik, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy. A rzeczywiście była niezła!! Mogliśmy obejrzeć inscenizację o utopcach, nauczyć się jak ugotować bulczónke po naszymu, a w tragikomicznej scence dowiedzieć się, jak otruć swoigo chłopa. Wachlarz tematyczny prezentowanych utworów był tak szeroki, że ani chwili nie zawiało nudą. Uczestnicy, jak co roku wykazali się doskonałą znajomością naszej gwary, umiejętnością swobodnego poruszania się po scenie i prezentacji przed członkami komisji oraz rówieśnikami. Większość występujących ubranych było w stroje regionalne, co dodatkowo wpływało na pozytywne wrażenia artystyczne siedzących na widowni.
Po zakończonych eliminacjach komisja rozpoczęła naradę, w trakcie której wyłoniono laureatów. Ku naszej uciesze uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Iłownicy zdobyli:
Stefania Zbijowska - I miejsce w klasyfikacji indywidualnej,
Kamil Marekwica i Krystian Fajkis - II miejsce w kategorii scenek.
Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci albumów i książek. Organizatorzy zatroszczyli się nie tylko o wrażenia duchowe uczestników, ale także nasze  żołądki. Mogliśmy posilić się swojskim smalcem, pysznymi kanapkami i tradycyjnym kołaczem. Czas umilił nam również występ zespołu wokalno – muzycznego dzieci  z Grodźca, którego opiekunem jest pani Barbara Frydel – Ociepka.
Cieszmy się, że wśród młodych jeszcze ludzi, jakimi są nasi uczniowie są tacy, którzy chcą i poznają własne korzenie. Pamiętają o swoich przodkach, mówią gwarą i nie wstydzą się tego. Kiedy trzeba, zakładają piękny regionalny strój, którego wielu nastolatków by nie ubrało, bo jest niemodny i niewygodny. Pamiętajmy, że czas płynie, ludzie odchodzą, następni będą o nas pytać, kto im odpowie?  Miejmy nadzieję, że nasze dziatki!

 
/M. Krehut-Skoczylas/
 
 VI Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
25 marca 2015 roku zostały zorganizowane eliminacje do szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu 120 przykładów w jak najkrótszym czasie. Uczniowie z najlepszymi wynikami przystąpili do rywalizacji w II etapie konkursu, który odbył się 22 kwietnia . Polegał on na rozwiązaniu 160 przykładów w 30 minut. Etapy różniły się między sobą ilością przykładów i stopniem trudności. Zestawienie wyników:
klasa 4 Aleksandra Włosińska,
klasa 5 Wiktoria Kieczka,
klasa 6 – Sandra Filapek.
Serdecznie gratulujemy i zyczymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.
 /Organizator konkursu R. Pietroszek/
 
IX Szkolny Konkurs
Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego
          Dziś w naszej szkole tj. 23 marca 2015 roku odbył się kolejny Szkolny Konkurs Gwary. Dzień dodatkowo był niezwykły, gdyż połączony był z Dniem Samorządności. Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość wypróbowania swoich sił na polu nauczania. Pierwsze trzy lekcje były próbą zarówno dla uczących uczniów, jak i nauczanych przez nich żaków. Śmiechu było co niemiara i wiele radości. Uczniowie klas piątych już snuli plany na przyszłoroczne lekcje, tegoż właśnie dnia. Po trzech męczących lekcjach o godzinie 10. 00 rozpoczął się konkurs. Do jury zaproszono: p. Halinę Gawlas, p. Annę Mleczko, p. Agnieszkę Tolasz oraz przedstawicielkę Rady Rodziców p. Anitę Budny. W sumie w konkursie wzięło udział 31 uczniów: zarówno klas zerowych, jak i uczniów klas 1 – 6. Prezentacje uczestników przeplatane były występami naszego szkolnego koła regionalnego „Szwarne Dziecka” oraz koła muzycznego. Cała impreza zakończyła się o godzinie 11. 15 wspólnym pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem wszystkim uczestnikom konkursu dyplomów za udział. Mamy nadzieję, że w przyszłym konkursie dzieciaki wezmą udział równie licznie, jak w tegorocznym.
Po burzliwych obradach komisja ogłosiła następujące wyniki:
Zerówka 
I miejsce – Krzysztof Bernat
II miejsce – Katarzyna Białek
III miejsce – Aleksandra Binda
III miejsce – Marta Janota
Klasy 1 - 3
I miejsce – Krzysztof Janota
II miejsce – Gabriela Budny
III miejsce – Zuzanna Sobuń, Julia Sachmerda
III miejsce – Amelia Sojka
Klasy 4 - 6
I miejsce – Krystian Fajkis, Kamil Marekwica
II miejsce – Izabela Białek, Wiktoria Kieczka, Natalia Mencnarowska
II miejsce – Stefania Zbijowska
III miejsce – Julia Tumiło
/Organizator konkursu M. krehut-Skoczylas, M. Szubert/
 
 
Gminny konkurs „Logicznego Myślenia” 
W dniu 9 marca 2015 roku uczniowie klasy III i VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Logicznego Myślenia zorganizowanym przez ZSP w Międzyrzeczu. Uczeń klasy III Krzysztof Janota, zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Serdecznie gratulujemy!
/Wych. B. Małysiak/
 
IV Międzyszkolnego Konkursu Origami
Pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Origami, którego tematem przewodnim była „Wiosna budzi origami”. Nadesłane prace charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym i było ich bardzo wiele. Nie zdobyliśmy miejsca na podium. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie się i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich pasji.
Galeria prac
 
XI Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Jasienica
27 lutego 2015 roku odbył się XI Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Jasienica rozgrywany w ZSP w Grodźcu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z gminy Jasienica. Chłopcy z Iłownicy po rozgrywkach grupowych awansowali do półfinałowej czwórki. Ostatecznie w turnieju zdobyli III miejsce. Skład zespołu: Marekwica Kamil, Dadok Michał, Król Tomasz, Tomanek Adrian, Iskrzycki Kornel, Suchy Jakub, Tomiczek Piotr.

/Opiekun M. Sobala/
 
 
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
          24 lutego 2015 roku czteroosobowa dzielna drużyna naszej szkoły spróbowała swoich sił w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym uczestniczyły wszystkie szkoły naszej gminy. Nie zdobyliśmy miejsca na podium, ale uczestniczy wykazali się sporą wiedzą, która będzie owocować w przyszłości.  
/Opiekun R. Pietroszek/
 
Konkurs plastyczny "Mieszkam w Beskidach" – makieta 
Nasza uczennica, klasy czwartej, Magdalena Pisarek w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach" 2014/2015 w kategorii makieta 8-11 zajęła I miejsce.
14 kwietnia w Auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku – Białej nasza laureatka uczestniczyła w gali, na którą zostali zaproszeni nagrodzeniu uczestnicy z powiatów bielskiego i oświęcimskiego.
 
 
 
I Szkolny Konkurs „Wiedzy Informatycznej”
W styczniu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Iłownicy odbył się I szkolny konkurs „Wiedzy Informatycznej”, w którym  udział wzięli uczniowie klas IV – VI. Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Pytania i zadania konkursowe zostały opracowane w oparciu o podstawę programową z przedmiotu zajęcia komputerowe.
Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Wyniki pracy uczniów  sprawdzała komisja w składzie Pani Dyrektor, główny sponsor nagród pan Paweł Sadlik właściciel firmy „Buzera” oraz nauczyciel informatyki pani Regina Pietroszek.
Po zakończeniu praktycznej części konkursu, uczniowie zostali poczęstowani słodkościami, a komisja przystąpiła do pracy. Na apelu podsumowano wyniki, wręczono nagrody /ufundowane także w części przez Radę Rodziców/ oraz pamiątkowe dyplomy.
Laureaci konkursu:
1 miejsce – Aleksandra Włosińska, uczennica klasy IV,
2 miejsce – Wiktoria Tomaszko, uczennica klasy VI,
3 miejsce – Kamil Marekwica, uczeń klasy VI,
4 miejsce – Tomasz Król uczeń klasy VI.
Wyróżnienia uzyskały: Wiktoria Kieczka, Julia Tumiło, Sandra Filapek.
                     Bardzo dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców ZSP w Iłownicy oraz firmie „Buzera” za pomoc w organizacji konkursu. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować w przyszłym roku podobny konkurs, jak również konkurs, który obejmie swoim zasięgiem inne szkoły z terenu naszej gminy.
/Organizator konkursu: R. Pietroszek/
 
Konkurs Kolęd i Pastorałek
22 stycznia 2015r. młodziutki zespół muzyczny naszej szkoły wziął udział w XII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Rudzicy. Na scenie zaprezentowało się aż  37 wykonawców  uczniów szkół  z Gminy Jasienica po Milówkę, Dankowice, Buczkowice, Czechowice. Nasi artyści z klasy III wykonali dwa utwory „Gdy Pan Jezus się narodził” i  „Zaśpiewam Jezuskowi”. Zaprezentowali się ładnie i delikatnie w najmłodszej grupie wiekowej /przedszkola i klasy I-III/. Z pełnymi wynikami  konkursu można zapoznać się na stronie GOK w Jasienicy.
/Opiekun zespołu muzycznego M. Szubert/
 
Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych
Nasi młodzi aktorzy z klasy V i IV wzięli udział w XII PRZEGLĄDZIE JASEŁEK I OBRZĘDÓW KOLĘDNICZYCH, który obył się 5 stycznia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy. Patronat objął Wójt Gminy Jasienica. Jury w składzie: Juliusz Wątroba, Grzegorz Sikora i Andrzej Trojak zadecydowało, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w tym konkursie za oryginalne połączenie różnorodnych technik teatralnych i bezbłędne wykonanie. Serdecznie  gratulujemy wykonawcom! 
 
/J.Zienkiewicz, A.Tolasz /
Dzień Profilaktyki „W zdrowym ciele – zdrowy duch”
Na apelu podsumowującym cały dzień rozdano nagrody uczestnikom konkursu plastycznego promującego zdrowy styl życia oraz  nagrodzono zwycięzców zawodów sportowych.
W każdej klasie konkurencję zdominowali chłopcy. Najlepsi okazali się: z klasy IV – Dawid Osinczuk, z klasy V – Marek Kwiatkowski, z klasy VI – Kamil Marekwica.
Wyniki konkursu plastyczego w kategorii klasy młodsze: I miejsce 
 Szymon Gawslas, II miejsce  Nadia Kobiela, III miejsce – Karolina Kwiatkowska. Natomiast w kategorii klasy starsze: nagroda główna – Aleksandra Włosińska, wyróżnienie – Marek Kwiatkowski, Natalia Męcnarowska, Michał Brandys.

 
 
Konkurs - "Figurka Aniołka"
          Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu "Figurka Aniołka". W konkursie wzięło udział 11 uczniów, z czego najwięcej prac wykonali uczniowie klasy I, tylko trzech uczniów reprezentowało klasy IV - VI. W konkursie brali udział: Gabriela Budny, Julia Fajkis, Julia Holisz, Jan Męcnarowski, Nikodem Sadlik, Julianna Sikora, Amelia Sojka, Marta Wątroba, Patrycja Zbijowska, Piotr Tomiczek, Aleksandra Włosińska, Krystian Fajkis. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, gdyż poziom artystyczny prac uniemożliwił wyłonienie I miejsca. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
/Organizatorzy konkursu R.Pietroszek, A. Tolasz/
 
 
XI Konkurs Gwary „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”
Eliminacje trwały dwa dni, 8 i 9 grudnia. Jury w składzie dr hab. Jadwiga Wronicz (przewodnicząca), Jadwiga Palowska, Leszek Richter i Adam Cekiera przesłuchało stu pięćdziesięciu uczestników przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.    
Po drugim dniu przesłuchań jury wyłoniło zwycięzców, którzy zaprezentują się podczas koncertu laureatów zaplanowanego na 7 stycznia o 17.00 w sali PZKO przy ul. Bożka w Czeskim Cieszynie. Tam też uroczyście zostaną wręczone nagrody i medale.
Nasz zespół regionalny również miał przyjemność kolejny raz uczestniczyć w tymże konkursie. Szwarne Dziecka ze szkoły w Iłownicy zaprezentowały obrzęd wielkanocny „Chodzymy po śmierguście”. Scenariusz Józefa Szendzielorza zmodyfikowano dla potrzeb naszego zespołu, a całość wzbogacono autentycznymi pieśniczkami naszego regionu. Cieszymy się, że wśród tylu uczestników zauważono naszą pracę i wytrwałość. Nasze wyróżnienie będzie z pewnością motorem do dalszej pracy. Uczestnicy konkursu: Alicja Zbijowska, Zuzanna Kobiela, Wiktoria Tomaszko, Kamil Marekwica, Kamil Holisz, Krystian Fajkis, Kornel Iskrzycki, Kuba Suchy, Tomasz Król, Sandra Filapek, Julia Tumiło, Stefania Zbijowska, Izabela Białek.
Jak widać i trzynastka może być szczęśliwa. W klasyfikacji indywidualnej naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Janota z klasy 3 oraz Stefania Zbijowska, uczennica klasy 4. 
/Opiekunowie Zespołu Regionalnego: M. Skoczylas, M. Szubert/
 
 
 
Mały Omnibus
          W dniu 27 listopada 2014 r. uczniowie klasy 3: Nadia Kobiela, Krzysztof Janota oraz Dawid Tymon wzięli udział w XII Międzyszkolnym Konkursie "Mały Omnibus", który odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wieszczętach. Tematyka konkursu obejmowała materiał z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i środowiskowej. Uczeń naszej szkoły - Krzysztof Janota zajął III miejsce.
/Wych. B. Małysiak/
 

 

Konkurs na najpiękniejszy różaniec
Wyniki konkursu:
I miejsce: Julianna Sikora kl. I
II miejsce: Julia Fajkis kl. I
III miejsce: Jan Męcnarowski kl. I
 
Wyróżnienie: Dawid Folek kl. III, Aleksandra Włosińska kl. IV, Sandra Filapek kl.VI
Natalia Filapek kl. I.
GRATULUJEMY!! Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

/Organizator konkursu M. Białek/

 

„Sieciaki – przyjazny Internet”

          W październiku 2014 r. nasza szkoła była inicjatorem Gminnego Konkursu „Sieciaki – przyjazny Internet”. Komisja na podstawie głosowania wybrała najlepsze prace:

I miejsce – Łatanik Natalia – SP w Świętoszówce

II miejsce – Weronika Kuś – ZSP w Wieszczętach

III miejsce – Izabela Białek – ZSP w Iłownicy

IV miejsce – Szymon Kopeć – ZSP w Mazańcowicach

Wyróżnienie  - Michał Kołodziej – SP w Świętoszówce

/Organizator konkursu A. Mleczko/ 

 
 
 
 
 IX Gminny Konkurs Ekologiczny

          25 października 2014roku 10-osobowa wesoła grupa przyrodników (rodziców i uczniów) reprezentowała nasza szkołę na IX Gminnym Konkursie Ekologicznym w Jasienicy, w ramach projektu „Każdy, mały czy duży może Ziemi się przysłużyć”. Nie zdobyliśmy miejsca „na pudle” ale wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za aktywny udział, bo celem tego konkursu była dobra zabawa a nade wszystko uświadamianie, że „każdy mały czy duży może Ziemi się przysłużyć”.

/Opiekun koła ekologicznego/
 
 
 
 

Szkolny Konkurs Sztuki Użytkowej
drugie życie śmieci, czyli „cuda” z surowców wtórnych
 
 

          W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy wykonali aż 42 piękne prace, od małych efektownych bransoletek, portfeli, świeczników, zabawek, po duże okazy robotów, zwierząt, przeróżnych pojazdów i  statków.  

W kategorii dzieci młodszych, przedszkolaki i klasy I-III

Nagroda specjalna: Dawid Folek za statek „Czarna perła”

I miejsce Dawid Tymon – dwa roboty

II miejsce Mateusz Mencnarowski – ciężarówka z gazem

III miejsce: nagrody równorzędne dla:

1. Karoliny Mencnarowskiej – za pracę świnka skarbonka

2. Mateusza Kowalczyka - robot

3. Kornelii Szczypka - miotła

W kategorii klas starszych IV-VI

I miejsce Izabela Białek  - bransolety  i portfel

II  nie  przyznano

III Wiktoria Kieczka (wazon)  i Julia Tumiło (kwiaty)

/Opiekun koła ekologicznego/