Ogłoszenia dla rodziców

Drodzy Rodzice uczniów ZSP  w Iłownicy!
Zgodnie ze zmianami w prawie oświatowym w naszej szkole obowiązuje Procedura zwalniania uczniów z zajęć wychowania fizycznego.
Aby zwolnić dziecko z zajęć wychowania fizycznego należy złożyć do dyrektora opinie lekarza wraz z wnioskiem rodzica.

ZEBRANIA RODZICÓW
14 września 2017 roku - o godz. 17:30
28 listopada 2017 roku - o godz. 16:30
15 stycznia 2018 roku - o godz. 17:30
18 kwietnia 2018 roku - o godz. 17:30

Konsultacje
Indywidualne konsultacje po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z nauczycielem.

Ważne Informacje
1. W razie potrzeby zwolnienia uczniów z pierwszej lub ostatniej lekcji (z powodu nieobecności nauczyciela np. choroba, wycieczki, zawody) uczniowie dostaną informację przynajmniej dzień wcześniej do zeszytu korespondencji. Informacja ta musi być podpisana przez rodzica. W przypadku lekcji pierwszej prosimy o dopilnowanie, żeby uczniowie nie przychodzili do szkoły wcześniej tylko na wyznaczoną lekcję. W razie nie podpisania informacji przez rodzica uczeń pozostaje w szkole do czasu ukończenia lekcji wg planu.
2. Dyrektor przypomina, że usprawiedliwienia godzin opuszczonych uczeń jest zobowiązany przedłożyć w ciągu 7 dni wychowawcy od powrotu dziecka na zajęcia.
3. Każdy uczeń musi mieć założony zeszyt do  korespondencji. W ostatnim dniu miesiąca wychowawca będzie wpisywał informację o postępach w nauce w zeszycie korespondencji, bardzo prosimy o podpisy.
4. Bardzo prosimy nie parkować na drodze do domu nauczyciela.

Aby głowa była pełna mądrości,
brzuszek musi być pełny zdrowych pyszności!
Przed dziećmi nowy rok szkolny, a w nim wyzwania, obowiązki, zadania. Czego potrzeba, aby dziecko podołało pracy, którą musi wykonać? Można byłoby długo wymieniać czynniki wpływające na efektowność uczenia się, ale chcę skupić się na jednym, a mianowicie zdrowym i wartościowym posiłku. Dziecko, które nie zjadło śniadania, nie jest w stanie prawidłowo uczyć się. Znaczna część jego mózgu śpi, czekając na przebudzenie odżywczym zastrzykiem energii z posiłku. Ze smutkiem muszę stwierdzić, iż wielu uczniów przyznaje, że nie zjada w domu śniadania. Część dzieci nie ma przygotowanego również drugiego śniadania.

Ceny posiłków
Cały obiad kosztuje 3,20 zł