Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

IV Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk”
Natalia Jurak, Aleksandra Białoń i Dawid Tymon reprezentowali naszą szkołę a Stefania Zbijowska Zespół Jasieniczanka w kolejnej edycji konkursu „Rozśpiewany Śląsk” w Koszęcinie. W Sali Widowiskowej odbywały się przesłuchania wszystkich wykonawców. Po części konkursowej zaczęły się warsztaty wokalne  a po nich Apel Pamięci Stanisława Hadyny. W Sali Balowej zaprezentowały się zespoły dziecięce ze szkół im. S.Hadyny. Są to szkoły, które duży nacisk kładą na kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych Beskidu Śląskiego. Wiele piosenek i tańców z ich programów nasi uczniowie - członkowie szkolnego zespołu regionalnego też umieją. Po 15.00 ogłoszono  wyniki konkursu. Nasi uczniowie za udział w nim zostali obdarowani na scenie dyplomami i całą torbą prezentów. Na „pudle” znów zabrakło nam miejsca.
/M. Szubert/