Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt Szkoła w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Szkoła Strona główna

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

    

IV Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk”
Natalia Jurak, Aleksandra Białoń i Dawid Tymon reprezentowali naszą szkołę a Stefania Zbijowska Zespół Jasieniczanka w kolejnej edycji konkursu „Rozśpiewany Śląsk” w Koszęcinie. W Sali Widowiskowej odbywały się przesłuchania wszystkich wykonawców. Po części konkursowej zaczęły się warsztaty wokalne  a po nich Apel Pamięci Stanisława Hadyny. W Sali Balowej zaprezentowały się zespoły dziecięce ze szkół im. S.Hadyny. Są to szkoły, które duży nacisk kładą na kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych Beskidu Śląskiego. Wiele piosenek i tańców z ich programów nasi uczniowie - członkowie szkolnego zespołu regionalnego też umieją. Po 15.00 ogłoszono  wyniki konkursu. Nasi uczniowie za udział w nim zostali obdarowani na scenie dyplomami i całą torbą prezentów. Na „pudle” znów zabrakło nam miejsca.
/M. Szubert/ 


Konkurs na najciekawszy różaniec!
W październiku został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy różaniec. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas I – IV. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, co do materiału z którego wykonywały różańce. Były to np. opakowania po lekarstwach, gąbka, śrubki. 
Wyniki konkursu na najpiękniejszy różaniec
I miejsce:
 Jakub Machalski kl. III a, Aleksandra Binda kl. III b
II miejsce: Kamil Mencnarowski kl. III a 
III miejsce: Natalia Malinowska kl. III a, Julia Mittelstadt - Gryta kl. I
Wyróżnienie: Miłosz Bednarek kl. III a, Julia Kuboszek kl. II, Stanisław Puzoń kl. III a, Maksymilian Kulasik kl. III a
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
/Organizatr konkursu M. Białek/

Konkurs misiowy
Z okazji Dnia Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na największego i najmniejszego misia, w którym wzięli udział wszyscy młodsi i starsi uczniowie. Każdy przyniósł swoje ulubione pluszaki. Największy miś należał do Rebeki Sadlik z klasy pierwszej, zaś najmniejszy do Julianny Sikory z klasy IV. 
 /A. Tolasz/
 

„Orzeł Matematyczny”
14 grudnia 2017 roku  uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” przygotowany przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Konkurs był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: klasa III-IV, klasa V-VI oraz klasa VII. Każdy z testów składał się z 21 pytań jednokrotnego wybory o różnym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie wynosił 60minut.  Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za dobre uczniów naszej szkoły.
/R. Pietroszek/

XV Konkurs Kolęd i Pastorałek
11 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w XV Konkursie Kolęd i Pastorałek w Rudzicy. Było prawie 50 wykonawców (soliści, zespoły wokalne, grupy instrumentalne i chóry) z terenu Gminy Jasienica i dalszych (Cieszyn, Bielsko, Skoczów, Czechowice). Szwarne Dziecka z akompaniamentem Zespołu Instrumentalnego zaprezentowały  dwa utwory: „Pasterze mili” i „Gwałtu rety pastuszkowie”. Komisja wysoko oceniła nasz występ, 
II miejsce za: spójny i zgrany zespół, ciekawe aranże i wysoki poziom prezentacji”.
/Opiekun M. Szuert/
 
 
IX Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
19 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje  do szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Przystąpiło do nich 22 uczniów klas IV – VII. Uczniowie z najlepszymi wynikami rywalizowali w II etapie konkursu, który odbył się 26 stycznia 2018 roku. Etapy różniły się między sobą ilością przykładów i stopniem trudności. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności.
Zestawienie najlepszych wyników uczniów poszczególnych klas:
klasa 4 – Gabriela Bydny,
klasa 5 – Julia Sachmerda,
klasa 6 – Krzysztof Janaota,
klasa 7 – Dawid Osinczuk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych matematycznych konkursach.
 
/Organizator konkursu R. Pietroszek/
 

II Szkolny konkurs – Mam Talent
Dnia 21 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.
Występy uczestników konkursu oceniała Komisja w składzie: przewodnicząca – pani Ewa Sowa oraz panie: Halina Gawlas, Anita Budny, Agnieszka Tolasz. Po burzliwych, ale owocnych obradach wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:
  
Zespół taneczny
 I miejsce Białoń Aleksandra, Nowok Oliwia,
 II miejsce Sachmerda Klaudia, Brandys Amelia,
 III miejsce Sobuń Zofia, Malinowska Natalia,
  
Zespół taneczno - śpiewający 
 I miejsce Sobuń Zuzanna, Sachmerda Julia,
 II miejsce Sadlik Rebeka, Kowalczyk Natalia, Sadlik Nikodem,
              Kowalczyk Mateusz,
Wyróżnienie Budny Gabriela, Sojka Amelia, Fajkis Julia,
 
Śpiew - soliści
I miejsce Buchała Anna,
II miejsce Janota Marta,
III miejsce Mittelstadt – Gryta Julia,
 
Śpiew oraz gra na instrumencie
I miejsce Białoń Aleksandra,
II miejsce Dyczek Emilia,
 
Wyróżnienia
Tymon Dawid (gra na instrumencie),
Skoczylas Julian (hobby),
Derlich Katarzyna (hobby),
Moskała Szymon (hobby).
 
Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem.
Pamiętajmy, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok.
/Organizator konkursu: M. Białek/
 

XXI MIEDZYNARODOWY EKUMENICZNY KONKURS
WIEDZY BIBLIJNEJ „ JONASZ” 2017/2018
 
W dniach 26 i 27 lutego 2018 roku uczennice naszej szkoły – Budny Gabriela z klasy IV oraz Włosińska Aleksandra z klasy VII wzięły udział w eliminacjach rejonowych XXI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2017/2018.
W tej edycji konkursu uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z księgami Starego Testamentu – Księgą Rut, Estery, Jonasza, Daniela.
Eliminacje zostały przeprowadzone w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Strumieniu. Dziewczyny wykazały się bardzo dużą wiedzą zdobywając prawie maksymalną ilość punktów, a tym samym zakwalifikowały się do etapu finałowego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
/M. Białek/ 
 

Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica

W dniu 26 lutego  grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica. Łącznie zaproszonych zostało 8 zespołów, które podzielono losowo na dwie grupy. szkoła z Iłownicy trafiła do grupy pierwszej, gdzie przyszło się nam zmierzyć z rówieśnikami ze szkoły podstawowej z Jasienicy, Rudzicy oraz Wieszcząt.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i dzielnie walczyli dostarczając wielu emocji do samego końca rozgrywek. W pierwszym meczu pokonali Jasienicę 2:1, w potyczce z Rudzicą padł remis 1:1, a w ostatnim meczu zanotowali porażkę 2:4 z zespołem Wieszcząt, który jak się później okazało przegrał tylko jeden raz i to w meczu finałowym dopiero po rzutach karnych. Niewiele zabrakło, aby Nasza szkoła stanęła przed możliwością walki  o podium – niestety w grupie wyprzedził nas w grupie Zespół z Rudzicy, który przy tej samej liczbie punktów mógł pochwalić się lepszym bilansem bramkowym i to on ostatecznie zajął drugie miejsce dające prawo gry o medal.
Mimo wszystko uważam, że udział w turnieju na pewno każdy będzie dobrze wspominał, nie tylko ze względu na emocje sportowe ale i również organizację, ponieważ każdy z uczestników otrzymał poczęstunek, dyplom oraz drobny upominek. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oskar Marekwica, Bartek Wojtyła, Igor Tumiło, Szymon Gawlas, Dawid Osinczuk, Piotr Tomiczek, Olaf Górniok.
 /Opiekun T. Zużalek/
 

Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
 


Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Co roku na naszym terenie jest organizowany Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Jest kierowany do uczniów podstawówek i gimnazjów. Tegoroczny konkurs odbył się 5 marca 2018 roku na „Drzewiarzu” w Jasienicy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
grupa młodsza – Kacper Czylok (klasa 4), Oskar Marekwica (klasa 5), Krzysztof Janota (klasa 6),
grupa starsza – Patrycja Folek, Oliwia Nowok i Aleksandra Włosińska (uczennice klasy 7). 
Rywalizacja była bardzo zacięta, a zawodnicy walczyli o każdy punkt. Najpierw odbyła się część pisemna. Uczniowie otrzymali test wyboru składający się z 25 pytań. Najlepsi z nich przystąpili do części ustnej, w której można było uzyskać aż 9 punktów.
Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą, która mamy nadzieję będzie owocować w przyszłości. Niejedna osoba może tej wiedzy  pozazdrościć. Nasi uczniowie zajęli:
indywidualnie:
 Krzysztof Janota I miejsce - grupa młodsza
 Aleksandra Włosińska II miejsce - grupa starsza
drużynowo:
Kacper, Oskar i Krzysztof I miejsce - uczniowie klas 1–6 szkół podstawowych,
Aleksandra, Oliwia i Patrycja III miejsce – uczniowie klas 7 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy wielu kolejnych sukcesów. Krzysztof Janota przeszedł do eliminacji powiatowych.  Odbędą się one 7 kwietnia. Trzymamy za niego kciuki.
Dziękujemy serdecznie strażakom, którzy włączyli się w przygotowanie naszej drużyny do konkursu: Jarosławowi Jędrysikowi, Januszowi Czylokowi i Jerzemu Cieślarowi. Poszerzyli zakres wiadomości naszych podopiecznych ZSP Iłownica o wiedzę z zakresu sprzętu strażackiego oraz praktycznych umiejętności.  
/Opiekun: R. Pietroszek/ 
 

IV Gminny Konkurs Logicznego Myślenia
Po raz czwarty zorganizowano w naszej gminie konkurs logicznego myślenia. Odbył się on 12 marca 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Międzyrzeczu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
grupa młodsza – Tymoteusz Stefaniuk (kl. 3b) oraz Jakub Machalski (kl. 3a);
grupa starsza – Aleksandra Włosińska (kl. 7) oraz  Miłosz Janik (kl. 4).
Uczennica klasy VII Aleksandra Włosińska zdobyła tytuł Arcymistrza Logicznego Myślenia. Uczeń klasy III b Tymoteusz Stefaniuk zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Serdecznie gratulujemy.
 /Opiekun: B. Małysiak, R. Pietroszek/

XVII Gminny Konkurs Ortograficzny
„O Pióro Wójta Gminy Jasienica 2018”
    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jasienicy po raz siedemnasty  zorganizował Konkurs Ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Jasienica 2018”. Do zmagań przystąpiło 22 uczniów klas VI wytypowanych przez swoich polonistów ze szkół z terenu gminy.
    Naszą szkołę reprezentowało dwóch szóstoklasistów: Krzysztof Janota oraz Dawid Tymon. Uczestnicy zmierzyli się pisząc dyktando pełne pułapek. Jury po bardzo dokładnym sprawdzeniu i ocenieniu prac wyłoniło laureatów konkursu. Tytuł Mistrza ortografii oraz pióro Wójta Gminy Jasienica zdobył uczeń ZSP w Rudzicy. Tytuł I Wicemistrza otrzymała uczennica ZSP Świętoszówka. Naszemu reprezentantowi – Krzysztofowi Janocie przypadł tytuł II Wicemistrza Ortografii. Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dla uczniów przygotowano także słodki poczęstunek.
 /Opiekun M. Skoczylas /