Kącik edukacyjny dla uczniów klas IV - VII

Przykładowe zestawy pytań egzaminacyjnych na kartę rowerową
Dla uczniów ubiegajacych się o kartę rowerową zamieszczamy przykładowe zestawy pytań, które pomogą przygotować się do teoretycznego egzaminu na karte rowerową. Pytania dotyczą tematyki ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, znajomości znaków drogowych, pierwszeństwa na skrzyżowaniu, zachowania wobec pieszych, wyposażenie roweru i wielu innych zagadnień z którymi spotykamy się podczas korzystania z dróg. Przykładowe zestawy pytań egzaminacyjnych:

Turniej Wiedzy Pożarniczej
Poniżej zamieszczone zostały dodatkowe materiały dla uczniów przygotowujących się do gminnego konkursu wiedzy pożarniczej:
baza pytań;
- przykładowy zestaw pytań eliminacyjnych;
- zestaw pytań do eliminacji ustnych

Zagadki logiczne, zadania matematyczne i łamigłówki
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VII do zapoznania się z ponizszymi zestawami zadań.
Przykładowe zadania:
Powyższe zadania zostały zaczerpnięte z Internetu.
Przygotowując się do konkursu warto też przejrzeć zadania ze strony „Logiczne myślenie” Centrum Edukacji Szkolnej - archiwum testów.

Portale edukacyjne
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VII do zapoznania się z edukacyjnymi portalami celem poszerzenia swoich umiejętności:

Blogi utworzone przez uczniów naszej szkoły:

Autorzy: Dominika Osinczuk i Agata Kieczka -

Autorzy: Klaudia Szczypka i Julia Sokołowska -