Każda złotówka na wagę życia - zbiórka zakrętek [10.10.2018]

Informacje o dzieciach
Nazywam się Marysia Heller. Urodziłam się w 34 tygodniu z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. W ciągu miesiąca przeszłam trzy poważne operacje. Mimo, że jestem maleńka ciałem, moja wola walki jest ogromna! Po wyjściu ze szpitala czeka mnie długa i kosztowna rehabilitacja, dlatego już teraz zwracam się do Państwa o pomoc. Dzięki Państwa ogromnemu sercu i życzliwości, będę mogła:
- częściej korzystać z różnorodnych form rehabilitacji;
- pokryć koszty przyborów do cewnikowania;
- korzystać ze wsparcia specjalistów, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach;
- wyjechać na turnus intensywnej rehabilitacji.

Szymon Stawiarski urodził się w maju 2016 roku jako zdrowe niemowlę z 10 punktami w skali Apgar. Nic nie zapowiadało żadnych problemów. Dopiero w 3 miesiącu życia pojawiły się zaburzenia neurologiczne. Syn spędził wiele miesięcy w szpitalach specjalistycznych, a diagnoza nie padła do dziś. Chłopiec walczy z niedosłuchem, problemami metabolicznymi, wzmożonym napięciem mięśniowym, które uniemożliwia mu wykonywanie najprostszych czynności takich jak jedzenie, siedzenie, a nawet kontrola głowy.
Szymon wymaga diety uzupełnionej o dodatkowe suplementy, które mają mu zapewnić stały przyrost masy ciała i regularnych rehabilitacji dla usprawnienia jego rozwoju. Z uzyskanych pieniędzy rodzice będą mogli wspomóc zakup kosztownych przedmiotów ortopedycznych - obuwie, ortezy, kombinezon, aparat słuchowy, specjalistyczny wózek i fotelik.
Szymon jest uśmiechniętym dwulatkiem. Jego dzień wypełniony jest ćwiczeniami, walką o lepsze jutro, o nabycie nowej umiejętności... o jakikolwiek krok do przodu. Dzięki stałej, intensywnej i wieloprocesowej rehabilitacji, robi postępy.
Wierzymy, że trud, jaki jest teraz włożony w jego rozwój psychomotoryczny w przyszłości przyniesie efekty - Szymon stanie się samodzielny.
<< wróć