Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt Szkoła w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Szkoła Strona główna Aktualności

Aktualności

Akcja "Pola Nadziei" [4.12.2017]

W tym roku szkolnym swój udział w programie zgłosiło 59 szkół, w tym 34 z Bielska-Białej, 8 z gminy Jasienica, po 2 z gmin: Skoczów, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Wilamowice, po 1 szkole z Buczkowic, Kóz, Porąbki, Wilkowic oraz Żywca.
Szkoły, które współpracują z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym, działały na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego. Hospicjum, dzięki wielkiemu społecznemu wysiłkowi, funkcjonuje od 1 października 2016 r. Do dzisiaj hospicjum przyjęło 155 pacjentów, nadal jednak potrzebuje wsparcia, bo kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów jego funkcjonowania. Miesięczny koszt utrzymania, przy pełnej obsadzie tj. 28 pacjentów, wynosi 215 tys. zł, a kontrakt z NFZ pokrywa ok. 60% ponoszonych kosztów, tj.132 tys. zł. miesięcznie. Utrzymanie jednego pacjenta dziennie wynosi średnio 254 zł, co miesięcznie daje kwotę 7.620 zł. Pozostałą część środków finansowych Stowarzyszenie uzyskuje dzięki ludziom dobrej woli  i ich działalności charytatywnej, polegającej na organizowaniu różnych akcji w celu pozyskania źródeł finansowania, m.in. akcja „Pola Nadziei”. 
<< wróć